Promocja!
Oś czasu
  • Do 1914
  • 1914-1918
  • 1918-1939
Albumy

Koncepcja i opracowanie: Aleksandra Janiszewska

Projekt graficzny: Iwona Mikos

Warszawa 2012, wydanie I
Wydawca: Ośrodek KARTA
Oprawa: twarda, 208 stron
Format: 203×226 mm
ISBN 978-83-61283-68-3

Z serii: Poza seriami

Sport w przedwojennej Warszawie

Wodniacy-cykliści-piłkarze

Aleksandra Janiszewska

Cena:

Pierwotna cena wynosiła: 32.00 zł.Aktualna cena wynosi: 26.00 zł. z VAT

Poprzednia najniższa cena: 26.00 .

Opis książki

Publikacja opowiadająca o przedwojennym sportowym obliczu Warszawy. Album zawiera rewelacyjne archiwalne zdjęcia przedstawiające panoramę życia członków warszawskich towarzystw sportowych, w tym Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Legii Warszawa, Polonii Warszawa czy Warszawianki, w okresie od 2 połowy XIX wieku do roku 1939.

Album przypomni, że Warszawa potrafi być pełna energii i że ma wiele miejsc, takich jak nabrzeża wiślane, które warszawiacy potrafią wykorzystać. Książka taka może być szczególnie ciekawa dla: pasjonatów starej Warszawy, osób poszukujących ciekawostek związanych z Warszawą, zainteresowane życiem społecznym w niegdysiejszej Warszawie, amatorów starej fotografii, pasjonatów sportów. Zobacz więcej

Pełny opis

Publikacja albumu przedstawiającego działalność dawnych warszawskich towarzystw sportowych pozwoli przypomnieć sukcesy sportowe ich członków, ale przede wszystkim odtworzyć obraz życia społecznego i towarzyskiego Warszawy tamtych czasów, pokazać entuzjazm towarzyszący podejmowaniu wspólnych działań, radość z aktywności rekreacyjnej na Wiśle czy na Dynasach.

W albumie znajdują się mapki miejsc związanych z uprawianiem danego sportu, opisy dziejów obiektów sportowych, fotografie miejsc. Zamieszczone w albumie, obok zdjęć, fragmenty przedwojennych artykułów, stare reklamy i inne elementy ikonograficzne zaczerpnięte z prasy pozwolą czytelnikowi na wniknięcie w nastrój tamtych czasów, dostarczą inspiracji.

Inne z serii: Poza seriami

Ruch społeczny III RP Cmentarz żywych i umarłych Akces. Polska droga do NATO 1989–1999 Exodus. Losy Polaków w Rumunii 1939–1945 Brzydkie wyrazy. List 34 w świadectwach Ja, piszący o tym… Czego nie pamiętamy Волинь 1943 – апогей Polacy na Wschodzie Planista Wołyń 1943 – apogeum Wilno 1915. Dzień po dniu Decyzje „Bora”

Zobacz wszystkie...

promo

Brak w magazynie