Oś czasu
  • 1956-1989
Dzienniki

Redakcja: Aleksandra Janiszewska

Projekt okładki, makiety oraz skład: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Warszawa 2016, wydanie I
Wydawca: Ośrodek KARTA
miękka zintegrowana, 336 stron
ISBN 978-83-64476-16-7

Z serii: Poza seriami

W twoim kraju wojna!

Małgorzata Niezabitowska

Cena:

39.00  z VAT

Opis książki

Grudzień 1981, stan wojenny. Nie działają telefony, granice są zamknięte, na ulicach stoją czołgi. Małgorzata Niezabitowska i fotograf Tomasz Tomaszewski, wbrew surowym zakazom, dokumentują rzeczywisty obraz tamtych dni. Przemycone zdjęcia i specjalnie redagowany konspiracyjny dziennik Niezabitowskiej błyskawicznie ukazują się m.in. we francuskiej i włoskiej prasie. To dzięki temu materiałowi świat zachodni dowiedział się prawdy o realiach polsko-jaruzelskiej „wojny”.

Publikujemy po raz pierwszy w Polsce ten wyjątkowy tekst, któremu towarzyszą fragmenty ówczesnego osobistego dziennika Autorki oraz, spisane już po 1989 roku, opowieści odsłaniające kulisy często brawurowych, a zawsze ściśle tajnych działań. Narracje te, wraz z fotografiami, tworzą barwną, wielowątkową, dynamiczną całość, którą czyta się niczym przygodowo-szpiegowski thriller. Pełny opis

Pełny opis

„Nie pochlebiałam sobie, że zostanę potraktowana niczym Mata Hari i jako superagentka skazana na najsurowszą przewidzianą w kodeksie karę śmierci, ale i najniższa, dziesięć lat więzienia, dostatecznie podnosiła poziom adrenaliny.”

Małgorzata Niezabitowska

Małgorzata Niezabitowska – dziennikarka, autorka książek, w Peerelu działaczka opozycyjna, przed ogłoszeniem stanu wojennego reporterka „Tygodnika Solidarność”, w latach 1989–91 rzeczniczka prasowa rządu Tadeusza Mazowieckiego, uhonorowana nagrodami im. Ireny Sendlerowej i Czesława Miłosza oraz przez uczestników bitwy Medalem Monte Cassino.

Inne z serii: Poza seriami

Dziewczynka z zamkniętego miasta Ruch społeczny III RP Cmentarz żywych i umarłych Akces. Polska droga do NATO 1989–1999 Exodus. Losy Polaków w Rumunii 1939–1945 Brzydkie wyrazy. List 34 w świadectwach Ja, piszący o tym… Czego nie pamiętamy Волинь 1943 – апогей Polacy na Wschodzie Planista Wołyń 1943 – apogeum Wilno 1915. Dzień po dniu

Zobacz wszystkie...

promo

Koszt wysyłki: InPost Paczkomat 24/7 (darmowa wysyłka)

Kup e-booka